Zamów On-Line

W Stanach Zjednoczonych trądzikowi różowatemu zadedykowany jest miesiąc kwiecień. Jest to czas na edukację na temat tej choroby, pomagania osobom, których ona dotyczy oraz przede wszystkim zachęcanie ludzi do skorzystanie z pomocy  lekarskiej. Szacuje się, że w USA trądzik różowaty dotyczy ok. 16 milionów  Amerykanów. W skali światowej przyjmuje się, że choroba ta dotyka ok. 10% populacji.

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty definiuje się  jako "przewlekłe i potencjalnie destrukcyjne dla życia zaburzenia przede wszystkim skóry twarzy, charakteryzuje się okresami zaostrzeń i remisji".

Kogo  trądzik różowaty  może dotknąć?

Trądzik różowaty zwykle zaczyna się po 30 roku życia u kobiet i mężczyzn, ale częściej u kobiet z jasną karnacją.

Jakie są objawy?

Początkowo występuje wzmożona reaktywność naczyń objawiająca się napadowym zaczerwienieniem na policzkach, czole, nosie lub brodzie. Może pojawić się na klatce piersiowej, szyi, głowie lub uszach. Te objawy często są bagatelizowane, a one po jakimś czasie zaczynają pozostawać na coraz dłużej aż w ogóle nie znikną. Wtedy często mylone są z rumieńcem  lub oparzeniami słonecznymi oraz w przypadku niektórych osób, kiedy dochodzą krostki, mylone są one z zaskórnikami. Faz trzecia choroby to faza przerostowa, charakteryzująca się rozległymi zapalnymi naciekami, przerostem gruczołów łojowych oraz obrzękiem limfatycznym.

Czy istnieje lekarstwo?

Niestety jeszcze nie stworzono skutecznego lekarstwa, ale można kontrolować i zapobiegać rozwojowi choroby.

Jak można sobie zatem pomóc, jakie leczenie zastosować?

Leczenie jest dostosowane do każdego pacjenta, ze względu na różnorodność objawów przedmiotowych i podmiotowych. Istnieją doustne i miejscowe leki, które lekarz  dopasowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jakie zabiegi kosmetyczne są zabronione?

Przeciwwskazaniem są zabiegi z kwasem TCA i salicylowym, rozgrzewające ostrożnie należy podchodzić do światłolecznictwa. Należy unikać tarcia i ucisku.

Jakie produkty pomagają w załagodzeniu  trądziku różowatego?
Polecamy preparaty z linii  Vital C, która potrafi zdziałać cuda dla tych, którzy zmagają się z trądzikiem różowatym!