Zamów On-Line

Pragniesz w wakacje ubrać skąpe bikini, ale masz obawy przed pokazaniem swojego ciała, na którym w niektórych miejscach pojawia się nieestetyczna pomarańczowa skórka?
Cellulit - zmora niemal wszystkich kobiet. Zmaga się z nim 85% kobiet. Jest utrapieniem i tych szczupłych i tych walczących z nadwagą. Jest irytujący i nieestetyczny, ale nie potrzeba zabiegów chirurgicznych, żeby się go pozbyć.

Czym  jest Cellulit?

Cellulit (potocznie zwany pomarańczową skórką), to rozrost komórek tłuszczowych w tkance podskórnej oraz wolniejsze odprowadzenie produktów przemiany materii i zatrzymywanie wody. Tkanka ulega zmianom, skóra staje się nierówna, pofałdowana. Niestety - widać to gołym okiem.

Skąd się bierze?

Przyczyny u każdego mogą być inne. Mają też inne nasilenie. Za cellulit obwinić można zmiany poziomu hormonów podczas cyklu, zaburzenia w krążeniu krwi i limfy, brak ruchu, nadwagę czy niewłaściwe odżywianie. Niemałą rolę odgrywają też geny. To one decydują, ile tłuszczu odkłada się w komórkach. Z wiekiem komórki tłuszczowe (adypocyty) łatwiej wypełniają się zbędnym tłuszczem. Odkłada się on wówczas w okolicach ud bioder i pośladków, gdy spożywamy więcej kalorii niż możemy spalić. W rezultacie na skórze występują objawy pomarańczowej skórki. Cellulit nie omija też osób szczupłych.

Walka z cellulitem:

Właściwa dieta

Należy wzbogać swój  jadłospis o różnego rodzaju witaminy, sole mineralne oraz błonnik. W diecie zaleca się spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców, chudego mięsa i ryb, nabiału oraz świeżych ziół, które powodują szybszą przemianę materii.

Ogranicz potrawy smażone oraz słodycze, które w diecie stanowią puste kalorie!!!

Przyjmuj odpowiednią ilość płynów (przede wszystkim wody), min. 2-3 litry na dobę, co sprzyja oczyszczaniu organizmu.

Ruch fizyczny

Nawet 30 minut intensywnego ruchu dziennie pozwoli Ci na szybsze pozbycie się cellulitu. Jogging, pływanie, jazda na rowerze, aerobic, spacery na świeżym powietrzu. Gimnastyka mięśni brzucha, skłony, skoki na skakance wpłyną pozytywnie na spalanie komórek tłuszczowych, a także odblokują zastałą wodę w organizmie, a zbędne produkty przemiany materii, zostaną szybciej wydalone.
Masaż bańką chińską

Do masażu wykorzystuje się gumowe bańki chińskie, które bardzo mocno zasysają masowany obszar. Energiczne ruchy bańką masują tkankę tłuszczową, rozbijając w ten sposób jej komórki. Zdecydowane efekty są widoczne już po 3 zabiegach.
Stosuj preparaty antycellulitowe

Zastosuj  CELL. U. LIFT EPP COMPLEX od Image Skincare.  Rewolucyjny preparat do ciała stworzony w celu skutecznej eliminacji cellulitu i przywrócenia jędrności skórze. Opatentowana, najnowsza technologia EPP TM, specjalnie opracowany kompleks polipeptydowy działa na poziomie tkankowym, pobudzając spalanie tłuszczu w komórkach tłuszczowych i wzmacniając włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność. Więcej informacji na stronie: http://www.imageskincare.pl/69/cell_u_lift_epp_complex/pl/

Wprowadzając w życie nasze porady, pokonasz cellulit i wszelkie kompleksy. Na pewno się uda!!!