Pielęgnacja skóry latem….

Pielęgnacja skóry latem….

Naszym gościem jest Agata Wenta @kosmetolog.agatawenta – kosmetolog z kilkunastoletnim doświadczeniem współpracujący od lat z Kliniką Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt, właścicielka gabinetu kosmetycznego w Warszawie.

 

 

Pani Agato, z produktami IMAGE Skincare pracuje Pani już od kilku lat, prowadząc pacjentów w trakcie różnych kuracji i problemów skórnych. Za co szczególnie ceni Pani sobie nasze produkty?

Marka IMAGE Skincare zapewnia mi bezpieczeństwo w codziennej pracy ze skórą. Twórcą marki jest lekarz, dostępne są badania in vivo produktów, co mnie przekonało. Przede wszystkim cenie za efekty widoczne przy kuracjach, które prowadzę – to jest ogromna satysfakcja zarówno dla mnie jak i moich klientów. Oferta Image Skincare jest tak różnorodna, że nie można wybrać swojej ulubionej linii lub zabiegu. Wszystkie są niesamowite, oczywiście odpowiednio dobrane do zapotrzebowania skóry jej problemów czy preferencji w doborze konsystencji.

Okres letni budzi wiele wątpliwości przy codziennej pielęgnacji twarzy. Na jakie elementy szczególnie zwraca Pani uwagę w czasie najsilniejszego nasłonecznienia?

Moim kluczem są pory roku. Stawiam na pielęgnację dostosowaną do klimatu i warunków atmosferycznych. Niestety, wciąż walczę ze stereotypem, że szkodliwe działanie promieniowania UV jest tylko latem, bezustannie powtarzam, że zagrożenie promieniowaniem UVA mamy przez cały rok. Nieważne czy jest słońce czy są chmury jest to długość fali, która przenika i mutuje nasze DNA wyrządzając niesamowite szkody dla naszego organizmu począwszy od przedwczesnego starzenia skóry po czerniaka czy raka złośliwego. Promieniowanie UVB to te, które jest odpowiedzialne za nasze poparzenia skóry najaktywniej działa miedzy godziną 12, a 16. Propagowanie i uświadamianie dlaczego musimy stosować ochronę przeciwsłoneczną jest tu kluczem do całej pielęgnacji. W okresie letnim szczególnie stawiam na: ochronę przeciwsłoneczną, odpowiedni poziom nawilżenia i antyoksydację.

Dlaczego zdecydowała się Pani na produkty z filtrem od IMAGE Skincare? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu ochronnego?

Marka IMAGE Skincare w swojej ofercie posiada kilka propozycji przeciwdziałających szkodliwym działaniom promieni UV w zależności od naszych potrzeb. Każdy z nich charakteryzuje się inną konsystencją, więc jesteśmy w stanie dobrać preparat ochronny nawet dla wymagających, przetłuszczających się skór. Filtry szybko się wchłaniają, nie bielą, a przy tym posiadają wiele składników aktywnych, które wzmacniają skórę, zapobiegają podrażnieniom, chronią przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu ryzyko pojawienia się przebarwień jest zdecydowanie mniejsze. Szukajmy preparatów ochronnych, które zapewnią aktywną pielęgnację, a przy tym nie będą obciążały skóry. Dzięki takiemu połączeniu wystarczy nam tylko jeden produkt zaaplikowany na dzień – bez konieczności nakładania kilku warstw produktów pielęgnacyjnych pod filtr.Uważam, że Prevention+ jest innowacyjną ochroną, wzbogaconą o składniki tj. kwas hialuronowy, roślinne komórki macierzyste, stabilna postać witaminy C oraz specjalnie opracowane systemy, które ochraniają DNA komórek naszej skóry – to jest niesamowicie istotne. Zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz HEV- promieniowaniem niebieskim emitowanym z ekranów. Za to uwielbiam produkty ochronne od IMAGE Skincare.

Wspomniała Pani o potrzebie silnego nawilżenia skóry i antyoksydacji. Jaką pielęgnację najczęściej rekomenduje Pani na noc w okresie letnim?

W zależności od skóry i jej potrzeb stawiam na pielęgnację bardziej odżywczą i nawilżającą. Ormedic Krem widocznie regeneruje, koi i łagodzi podrażnienia. Bogata, ale szybko wchłaniająca się formuła produktu widocznie odżywia, wzmacnia i równoważy wrażliwą skórę. Serum z Ormedic o  działaniu antyoksydacyjnym, nawilżającym i łagodzącym – przywraca zdrowy blask skóry. Świetnie sprawdzi się dla skór odwodnionych i podrażnionych, które preferują lekkie formuły. Często polecam również Krem Repair z linii Vital C – cudownie rozświetla, wzmacnia naczynia i rewitalizuje skórę. Moim ratunkiem po intensywnych zabiegach w gabinecie – tzw SOS, które w szybkim czasie wzmacnia i odbudowuje uszkodzony płaszcz hydrolipidowy skóry jest preparat I RESCUE. Przynosi natychmiastowe ukojenie skóry podrażnionej również po oparzeniach słonecznych. Posiada działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe zapewniając duży komfort skórze. Warto zaopatrzyć się w I RESCUE właśnie w takich przypadkach. 

Pani Agato, w ofercie marki IMAGE Skincare jest kilka pozycji z filtrem ochronnym, który produkt z tej linii jest Pani ulubionym? Jak wygląda Pani pielęgnacja w okresie letnim?

Przez cały rok nie rozstaję się z filtrami ochronnymi. Prevention+ Hydrating Moisturizer SPF30 zastępuje mi krem na dzień, ponieważ jest nie tylko filtrem, ale doskonale nawilża i pielęgnuje skórę. Kiedy nie mam czasu na makijaż i potrzebuje lekkiego krycia szczególnie podczas urlopu wybieram Prevention+ Daily Tinted Moisturizer SPF30, który ujednolica koloryt nadając skórze piękny odcień. Latem zawsze wybieram  MD SPF 50 jest bardzo lekki nie obciąża skóry, a do tego zawiera roślinne komórki macierzyste, które także przeciwdziałają starzeniu się skóry. W związku z tym że zmagam się z przebarwieniami posłonecznymi na letnie wieczory wybieram produkty, które pozwalają mi niwelować i zapobiegać moim problemom. Krem czy serum Iluminator z linii Iluma to produkty silnie i skutecznie działające na melazmę przez hamowanie wydzielania enzymu odpowiedzialnego za przebarwienia. Ostatnio odkryłam wspaniały produkt: tegoroczna nowość serum z linii MD Restoring Power C, który niesamowicie rozjaśnił moje plamki i ujednolicił koloryt skóry.

 

Bardzo dziękujemy za podkreślenie najistotniejszych kwestii dotyczących pielęgnacji w okresie letnim i podzieleniem się Pani doświadczeniem.

Pamiętajmy, że świadoma pielęgnacja zmniejsza ryzyko podrażnień oraz przebarwień, które bardzo często pojawiają się przy ekspozycjach słonecznych.