Skuteczna pielęgnacja okolicy oka

Skuteczna pielęgnacja okolicy oka

Okolica oka jest obszarem, na którym w pierwszej kolejności zauważamy oznaki upływającego czasu, zmęczenia, niewyspania, a nawet nieodpowiednich nawyków żywieniowych. Skąd wynika ta zależność? Skóra wokół oczu charakteryzuje się najcieńszą i najdelikatniejszą strukturą w porównaniu do budowy skóry całej twarzy. Mniejsza ilość warstw komórkowych oraz podściółki tłuszczowej w tym obszarze sprawia, że pielęgnacja zewnętrzna w tej strefie potrzebuje szczególnej uwagi i powinna być odpowiednio dopasowana, aby ograniczyć wrażliwość i ryzyko podrażnień. Niezwykle istotną kwestią jest świadomość pielęgnacji prewencyjnej, która w ogromnym stopniu
może opóźnić proces starzenia skóry.

Kiedy należy wprowadzić pierwsze produkty do pielęgnacji okolicy oka?

Jako marka profesjonalna, współpracująca i tworzona przez lekarzy i kosmetologów rekomendujemy rozpoczęcie pielęgnacji okolicy oka już w okolicach 20-25 roku życia. Odpowiednio wcześnie

wprowadzone, skuteczne produkty zapewniają zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, wzmacniając kondycję i odporność skóry. W rezultacie ograniczamy pojawienie się pierwszych zmarszczek wynikających z odwodnienia, które w dalszych etapach bez odpowiednich działań zdecydowanie szybciej utrwalają się, dając widoczne objawy starzenia skóry.

Marka IMAGE Skincare w prewencji przeciwstarzeniowej okolicy oka szczególnie rekomenduje:

– lekki krem o konsystencji żelu, dzięki połączeniu składników organicznych, w tym aloesu natychmiast koi i silnie nawilża suchą, delikatną skórę, wygładzając drobne zmarszczki.

– ultra-nawilżający krem z witaminą C, polipeptydami spłyca pierwsze zmarszczki i skutecznie rozświetla, dedykowany jest skórom odwodnionym w każdym wieku.

Jeśli pojawia się problem obrzęków w okolicy oka, powyższe preparaty również świetnie sprawdzą się w ich redukcji. Genialne działanie w walce z obrzękami uzyskamy łącząc pielęgnacje okolicy oka z masażem kamieniem GUA SHA (link), który intensywne pobudza skórę, poprawia cyrkulację oraz usprawnienie przepływ limfy.

Jeśli Twoim problemem są widoczne oznaki starzenia i uporczywe cienie to absolutnym HITem, w ich redukcji jest:

– komfortowy krem, który natychmiastowo rozjaśnia, redukuje obrzęki wokół oczu, a przede wszystkim eliminuje pigmenty odpowiedzialne za pojawienie się cieni (kompleks Haloxyl). Obecność kluczowych peptydów dział silnie przeciwstarzeniowo, spłycając widoczne zmarszczki.

Przy skórach, borykających się z nadmierną mimiką w okolicy oka, widocznymi zmarszczkami i wiotkość górnej powieki polecamy wprowadzenie do codziennej pielęgnacji:

– bogaty krem, o unikalnej technologii łączącej działanie komórek macierzystych i silnych nutripeptydów w widoczny sposób walczy z nadmierną pracą mięśni mimicznych, redukując widoczność zmarszczek i wpływając na regeneracje skóry suchej i dojrzałej.

– bardzo intensywna kuracja z zawartością kwasu glikolowego i retinolu, chroni przed pogłębianiem się zmarszczek, wpływając również na ich spłycenie i silną przebudowę skóry, zapewniając widoczne odmłodzenie. Produkt zalecamy stosować w pielęgnacji wieczornej.

Niezwykle skutecznym rozwiązaniem z najbardziej zaawansowaną technologią przenikania składników aktywnych dla skór dojrzałych, odwodnionych i suchych będzie:

– formuła kremowego żelu, która przez zawartość atelocolagenu i kompleksu peptydów intensywnie stymuluje produkcję kolagenu, a dzięki wyselekcjonowanym ekstraktom roślinnym głęboko nawilża i odżywia skórę. Genialnie sprawdzi się po zabiegach medycyny estetycznej, aby wspomóc regenerację skóry.


Przy zaawansowanych problemach w okolicy oka, zalecamy łączenie powyższych preparatów z rozdzieleniem na pielęgnację dzienną i wieczorną
– zagwarantuje to maksymalne działanie i szybsze efekty. Zachęcamy do konsultacji z profesjonalistą, który oceni i dobierze najlepsze preparaty dla Twojej skóry.

Wszystkie preparaty dedykowane na okolicę oka marki IMAGE Skincare możemy stosować także na górną, ruchomą powiekę, aby zwiększyć jej napięcie i zapewnić kompleksowe działanie pielęgnacyjne. Pamiętajmy o bardzo dokładnym i delikatnym demakijażu okolicy oka, która jest podstawą do dalszych kroków pielęgnacyjnych oraz ochronie przeciwsłonecznej!

Live z Good Time Day Spa dostępny na naszym profilu na Instagramie!  KLIKNIJ