Zaawansowana pielęgnacja z retinolem – NOWOŚCI na jesień od IMAGE Skincare

Zaawansowana pielęgnacja z retinolem – NOWOŚCI na jesień od IMAGE Skincare

Druga premiera nowości w 2022 od marki IMAGE Skincare jest już za nami! Jesienno-zimowy okres jest idealnym czasem na zaawansowane kuracje gabinetowe oraz intensywne pielęgnacje domowe. Nowości jesienne pozwalają wejść na wyższy poziom pielęgnacji domowej z retinolem – najlepiej przebadanym i najskuteczniejszym składnikiem przeciwstarzeniowym. Retinol jest absolutnie genialnym składnikiem dla naszej skóry, poza działaniem przeciwstarzeniowym jest niesamowicie skuteczny w kuracjach przeciwtrądzikowych oraz walczących z przebarwieniami.

Pielęgnacja z retinolem nie bez powodu nazywana jest „zaawansowaną”. Ze względu na jej dużą aktywność i wpływ na wiele istotnych procesów zachodzących w skórze, należy się do niej odpowiednio przygotować: wykluczyć przeciwwskazania, zweryfikować swoją aktualną pielęgnację, zapoznać się z etapami pielęgnacji z retinolem, możliwymi reakcjami skóry, które mogą się pojawić podczas kuracji.

Marka IMAGE Skincare nieustannie dba o najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo  produktów, co widocznie przekłada się na uzyskiwane efekty w pielęgnacji naszych klientów. Retinol w produktach od IMAGE Skincare transportowany jest bezpośrednio w głąb skóry  bądź jak w większości produktów marki specjalnymi nośnikami VITASPHERES.

 

Poniższej przedstawiamy produkty z retinolem, które zostały ułożone w ETAPY AKTYWNEJ PIELĘGNACJI od IMAGE Skincare. Etapy uwzględniają rosnące stężenie retinolu oraz fakt iż formuły wzmocnione są kwasem glikolowym (AHA) – co zdecydowanie zwiększa skuteczność pielęgnacji. Przy  każdym etapie pielęgnacji z retinolem rekomendujemy zastosowanie produktu łagodząco-nawilżającego I RESCUE  oraz bezwzględnie ochrony przeciwsłonecznej, aby zadbać kompleksowo o skórę.

ETAP PODSTAWOWY –  dla osób rozpoczynających przygodę z retinolem w pielęgnacji domowej:
AGELESS OVERNIGHT MASQUE oraz AGELESS REPAIR CREME

ETAP INTENSYWNY –  dla osób, które miały kontakt z retinolem lub skór o większej tolerancji na składniki aktywne: IMAGE MD RESTORING REPAIR CREME oraz AGELESS RETINOL-A CREME

ETAP ZAAWANSOWANY – NOWOŚĆ 2022! Zaawansowana kuracja z retinolem dla osób, które stosowały regularnie retinol w mniejszych stężeniach lub nie łączyły go do tej pory z kwasem glikolowym.

IMAGE MD RESTORING RETINOL CREME. Produkt dedykowany szczególnie skórom z nierównomierną strukturą skóry, widocznymi zmarszczkami, utratą elastyczności i gęstości oraz osób borykających się ze zmianami trądzikowymi z wieku dojrzałym. Intensywna przebudowa skóry jest zagwarantowana poączeniem 0,8 % retinolu z kwasem glikolowym i kompleksem peptydowym. W pierwszych tygodniach pielęgnacji zalecamy stosowanie 2-3 razy w tygodniu, a następnie stopniowe zwiększenie regularności.

 

Totalną nowością w kuracji z retinolem jest:

IMAGE MD RESTORING RETINOL BOOSTER – czysta forma retinolu połączona z odżywczymi olejami roślinnymi i stabilną formą witaminy C produkt. Produkt może być zastosowany na 2 sposoby: jako wzmacniacz do dotychczasowej pielęgnacji z retinolem od IMAGE Skincare, dodając kilka kropel do dawki kremu lub maski – dzięki czemu stopniowo zwiększamy stężenie retinolu, a następnie samodzielnie bezpośrednio na oczyszczoną skórę twarzy. Skuteczne wzmocnienie dotychczasowej  pielęgnacji z retinolem z dbałością o intensywną regenerację skóry.

 

Pamiętaj, o podstawach przy wprowadzeniu retinolu:

+ dobrym nawilżeniu skóry,

+ ochronie przeciwsłonecznej,

+ stopniowym zwiększaniu stężeń i częstotliwości aplikacji.

Produkty z retinolem stosujemy w pielęgnacji wieczornej, omijając okolicę oka. Cierpliwość i wytrwałość w kuracjach z retinolem odwdzięczą nam się najlepszymi efektami na skórze ?

Wybieraj świadomie bezpieczną i sprawdzoną pielęgnację od IMAGE Skincare!