DOBRE I ZŁE NAWYKI W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

DOBRE I ZŁE NAWYKI W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

Zapytań odnośnie codziennej pielęgnacji pojawia się mnóstwo, co sprawia, że temat staje się naprawdę obszerny. Wynika to z dużej dostępności różnych produktów do pielęgnacji domowej, wielu kuszących składników aktywnych i aktualnie panujących trendów kosmetycznych. Często powoduje to decyzję zakupowe produktów, które nie zawsze są odpowiednie dla naszej skóry. Dodatkowo, inwestujemy w zabiegi najnowszej technologii, drogie kosmetyki licząc na spektakularne efekty, a często zapominamy o podstawach bez których inwestycje w naszą skórę nie dadzą tak spektakularnych rezultatów.

Podstawa to prawidłowe oczyszczanie twarzy!

Fundamentalną kwestią jest prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy. Jest to absolutnie konieczny etap i warto zweryfikować czy jest wykonywany poprawnie. Oczyszczanie twarzy powinno być wykonywane 2 razy dziennie: rano po całej nocy, podczas której nasza skóra intensywnie pracuje, wydziela sebum i posiada pozostałości wieczornej pielęgnacji oraz w rutynie wieczornej. Dokładne wieczorne mycie twarzy bardzo szybko odwdzięczy nam się poprawą jakości skóry! Rekomendujemy, aby wieczorne oczyszczanie wykonywane było 2 etapowo, ze względu na wiele zanieczyszczeń, które kumulują się w ciągu dnia na naszej skórze oraz bardzo często obecnym makijażu czy filtrze ochronnym.

Sposobów na dwuetapowe mycie twarzy jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb naszej skóry. Marka IMAGE Skincare rekomenduje podwójne mycie, które w pierwszym kroku skupia się na rozpuszczeniu zanieczyszczeń wraz z makijażem, a w kolejnym oczyszczenie skóry preparatem o konsystencji żelowej, aby dokładnie oczyścić ujścia gruczołów łojowych i eliminować ryzyko pojawiania się niechcianych zaskórników. Dwuetapowe mycie jest doskonałym przygotowaniem do dalszych kroków pielęgnacyjnych ułatwiając drogę przenikania substancji aktywnych.

Propozycja BESTSELLEROWEGO dwuetapowego mycia twarzy od IMAGE Skincare, które wykorzystywane jest także jako przygotowanie skóry do profesjonalnych zabiegów w gabinetach.

Idealnie sprawdzi się przy skórach normalnych, mieszanych i skłonnych do zanieczyszczeń:

VITAL C CLEANSER – delikatne mleczko na bazie 12% witaminy C genialnie rozpuszcza makijaż i zanieczyszczenia skóry. Mleczko należy rozprowadzić na całej twarzy, masować ok 1-2 minut, a następnie zmyć.
AGELESS CLENSER – odświeżający i oczyszczający żel na bazie kwasu glikolowego. Połącz z wodą i rozprowadź na skórze omijając okolicę oka. Dokładnie oczyszcza skórę, zapewniając idealne przygotowanie skóry do dalszych kroków pielęgnacyjnych.

Marka IMAGE Skincare posiada w swojej ofercie pozycję do oczyszczania każdego typu skóry (link do wszystkich produktów oczyszczających). Z chęcią pomożemy wybrać idealne zestawienie dla Twojej skóry.

Kolejną, powielającą się kwestią są kuracje anti–age, po które często sięgamy zdecydowanie za wcześnie. Pamiętajmy, że produkty pielęgnacyjne o silnym działaniu przeciwstarzeniowym dedykowane skórze dojrzałej po 50 r.ż. nie będą odpowiednie na pierwsze oznaki starzenia przed 30 r.ż. Pojawiające się zmarszczki mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Ich eliminacja często jest najszybsza, ponieważ przyczyną jest nieodpowiednie nawodnienie skóry. Kolejnym rodzajem są zmarszczek, które pojawiają się i pozostawione sobie stopniowo utrwalają się, to te w miejscach najaktywniejszej mimiki twarzy, tzw. zmarszczki mimiczne. Z upływem czasu obserwujemy spowolnienie wielu procesów zachodzących w skórze, które powodują wolniejszą produkcję włókien podporowych tj. jak kolagen czy elastyna oraz składników budujących naszą barierę ochronną naskórka co sprawia, że skóra wiotczeje
i pojawiają się na niej stopniowo zmarszczki w wielu miejscach. Proces ten można jednak znacznie spowolnić.

Podstawą każdej pielęgnacji o działaniu prewencyjnym i przeciwstarzeniowym są antyoksydanty, filtry ochronne oraz preparaty nawilżające. Pamiętajmy także o odpowiednim nawodnieniu organizmu i prawidłowo zbilansowanej diecie.

Czy znasz linię, które pozwalają ułożyć pielęgnację domową z zadbaniem o prewencję i działanie przeciwstarzeniowe dla potrzeb skór w różnym wieku?

Linia VITAL C – gama preparatów wykorzystująca, aż 5 formach witaminy C w różnych stężeniach. Pozwala na dobranie produktu dla wielu skór uwzględniając preferowane konsystencje i aktualne potrzeby skóry. Zapewnia silne działanie antyoksydacyjne oraz pobudzające syntezę kolagenu. Optymalizuje poziom nawilżenia skóry i widocznie poprawia jej koloryt.

 

 

220.00 

Vital C Hydrating Facial Cleanser 177ml

Kremowy preparat oczyszczający z 12% wit.C, jako mleczko lub z wodą

(10)

 

Linia AGELESS – aktywna pielęgnacja bazująca na kombinacji kwasów AHA oraz retinolu. Genialne produkty do działania stymulującego skórę do walki z widocznymi oznakami starzenia.

W pierwszej kolejności rekomendujemy wprowadzanie produktu w postaci maski z zawartością retinolu, która w zastosowaniu 2-3 razy w tygodniu intensywnie pobudza skórę do przebudowy i widocznie poprawia jej wygląd. Sprawdzi się także przy poszerzeniu pielęgnacji skórach wrażliwych obserwujących oznaki starzenia skóry:

AGELESS OVERNIGHT MASQUE – nocna kuracja z retinolem, intensywnie nawilża, odżywia i wygładza skórę.

 

455.00 

Ageless Total Overnight Retinol Masque 48g

Nocna kuracja z retinolem, intensywnie nawilża i odżywia skórę

(10)

Linia THE MAX – pielęgnacja wzbogacona o technologie usprawniającą transport składników aktywnych w głąb skóry. Bazuje na najskuteczniejszych peptydach i komórkach macierzystych pochodzenia roślinnego. Połączenie tych składników pozwala na skuteczną walkę ze zmarszczkami mimicznymi i wsparcie procesów regeneracji naskórka.

The Max Creme – intensywna kuracja dla skór dojrzałych. Przyniesie niesamowity komfort, wygładzenie i odżywienie skóry dojrzałej, która obserwuje wiotkość, spadek elastyczności i przesuszenie naskórka.

 

 

580.00 

The MAX™ Creme krem intensywnie regenerujący i stymulujący 48g

Intensywna kuracja regenerująca i stymulująca, nawilża i spłyca zmarszczki

(3)

 

Kluczem do skutecznej pielęgnacji jest indywidualne podejście do skóry twarzy, dokładne analizowanie jej potrzeb, profesjonalne podejście do doboru pielęgnacji domowej i zabiegów gabinetowych. Pamiętajmy, że nawet najnowsze technologie, zabiegi medycyny estetycznej nie zwalniają nas z dobrej jakościowo pielęgnacji, która wpływa na jakość naszej skóry w działaniu zewnętrznym.