MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA + IMAGE Skincare

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA + IMAGE Skincare

Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów, doceniona za genialne efekty uzyskiwane w terapiach gabinetowych. Wykonywana na obszarze twarzy jest skutecznym narzędziem w profilaktyce przeciwstarzeniowej, niwelowaniu zmarszczek, przebarwień, rewitalizacji, minimalizowaniu blizn oraz jednoczesnej silnej stymulacji naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry.

Zabieg polega na poddaniu skóry szeregowi mikro-nakłuć, które omijają warstwę rogową, tworząc mikrokanaliki, dzięki, którym następuję przekazywanie substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry – gwarantuje to zdecydowanie wyższą skuteczność zabiegu. Ponad to, powstające podczas zabiegu mikrourazy stymulują procesy naprawcze skóry. Następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów, w tym kwasu hialuronowego – niewątpliwe najbardziej istotnych elementów odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry. Zabieg najczęściej wykonuje się w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz w innych częściach ciała, które wymagają silnych i konkretnych działań zabiegowych.

Profesjonalna marka IMAGE Skincare we współpracy z dr Magdaleną Potembską-Eberhardt i zespołem Kosmetologów Kliniki Femmed w Warszawie opracowała protokoły zabiegowe łączące działanie innowacyjnych peelingów żelowych, profesjonalnych produktów wraz z mezoterapią mikroigłową oraz kuracje domowe. Przy tego typu zabiegach barzo ważnym elementem jest bezpieczeństwo stosowanych produktów. Wszystkie podukty marki IMAGE Skincare posiadają Certyfikat FDA – zapewniający o bezpieczeństwie i najwyższej jakości.

Procedura zabiegowa daje możliwości ukierunkowania terapii pod konkretny problem skóry, w zależności od zastosowanego peelingu i preparatów wzmacniających zabieg:

  • SIGNATURE FACE LIFT witaminowy peeling na bazie 30% witaminy C, bogaty w komórki roślinne z wąkroty azjatyckiej i enzymy proteolityczne, kwas hialuronowy, nawilżające polipeptydy i wyciągi roślinne. Rekomendowany przy skórach naczyniowych, odwodnionych, o szarym kolorycie oraz w kuracjach przeciwstarzeniowych.
  • LIGHTENING LIFT – formuła peelingu opiera się na roztworze 30% kwasu mlekowego, kwasu kojowego, roślinnych komórek macierzystych Undari Pierzastodzielnej i Jeżówki Wąskolistnej i substancji rozjaśniających, dzięki czemu hamują nadmierną
    melanogenezę. Rekomendowany przy kuracjach skór z nierównomiernym kolorytem oraz widocznymi przebarwieniami.
  • WRINKLE LIFT – roztwór 30% kwasu glikolowego, retinolu, komórek roślinnych Budlei Dawida. Witamina A wpływa stymulująco na poziomie skóry właściwej, gdzie pobudza włókna kolagenowe i elastynowe, natomiast na poziomie naskórka wpływa silnie regulująco. Rekomendowany szczególnie przy widocznych oznakach starzenia, przetłuszczających się, z trądzikiem zaskórnikowym i bliznach potrądzikowych.

Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy wykonanie serii 3-4 zabiegów, w odstępach co 3-4 tygodnie.

Przed zabiegiem kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej wykona szczegółowy wywiad wykluczający wszelkie przeciwskazania i po ocenie kondycji skóry dobierze indywidulanie procedurę uwzględniając odpowiednie składniki aktywne oraz intensywność urządzenia wyposażonego w mikroigły. Zabieg nie wymaga aplikacji znieczulenia ze względu na pracę mikronakłuciami w zakresie 0,25-0,5 mm.

Skóra twarzy po zabiegu łączonym I PEEL peeling + MIKRONAKŁUCIA może być przez kilka pierwszych dni podrażniona i zaczerwieniona, możliwe jest również uczucie świądu. Zewnętrzna warstwa naskórka może ulec złuszczeniu. Wszystkie te objawy są typowe i nie należy się nimi martwić, natomiast absolutnie kluczową kwestią jest tutaj dobrze dobrana pielęgnacja domowa omówiona ze
specjalistą. Po zabiegu należy zadbać o silne nawilżenie, łagodzenie oraz maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV. Po zakończonej serii zabiegowej absolutnie istotnym punktem jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni podtrzymanie i wzmocnienie uzyskanych efektów zabiegowych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowo przedstawioną pielęgnacją pozabiegową: https://imageskincare.pl/pielegnacja-skory-przy-zabiegach-laserowych/ Wraz ze swoim specjalistą wybieraj świadomie bezpieczne i najefektywniejsze zabiegi dla swojej
skóry!

IMAGE Skincare – Age later®