Jak chronić skórę w okresie nasłonecznienia i zapobiegać nawrotom zmian trądzikowych po lecie?

Jak chronić skórę w okresie nasłonecznienia i zapobiegać nawrotom zmian trądzikowych po lecie?

Czy przy skórach problematycznych należy obawiać się filtrów ochronnych? Na jakie składniki aktywne należy zwrócić szczególną uwagę i jakie preparaty wybrać, aby zapobiegać nawrotom zmian trądzikowych? Czy retinol, witamina C i inne składniki rozjaśniające mogą być stosowane w lecie? Pytań odnośnie pielęgnacji skór trądzikowych w okresie letnim rodzi się mnóstwo.

Wspólnie z Marceliną Woźniak znaną jako Med. Marci podjęliśmy temat pielęgnacji skóry problematycznej latem. Med. Marci jest doświadczonym kosmetologiem, ekspertem w kuracjach skór trądzikowych i właścicielką jedynej międzynarodowej akademii w branży Beauty LONDON SKIN ACADEMY. W swoich kuracjach stawia na kompleksowe podejście do problemu zmian trądzikowych, szukając przyczyn przez szczegółową analizę wielu aspektów. Ceni sobie sprawdzone i skuteczne produkty o potwierdzonym działaniu. Zaszczytu współpracy dostąpiła marka IMAGE Skincare.

Kluczem do ochrony skóry przed zmianami pozapalnymi takimi jak przebarwienia czy nierównomierny koloryt jest ochrona przeciwsłoneczna oraz preparaty antyoksydacyjne, które wspierają wiele istotnych procesów zachodzących w skórze. Usprawniają regenerację, walcząz oznakami starzenia skóry, zapobiegają przebarwieniom i wzmacniają odporność skóry na czynniki zewnętrzne.

Marka IMAGE Skincare w swojej ofercie ze względu na różne rodzaje i potrzeby skóry posiada kilka kultowych pozycji z ochroną przeciwsłoneczną.(LINK DO ARTYKUŁU O FILTRACH)

Skóry przetłuszczające i problematyczne potrzebują lekkich i komfortowych formuł, tutaj szczególnie polecamy:

PREVENTION+ DAILY MATTE MOISTURIZER SPF30 – filtr ochronny przeznaczony dla skór przetłuszczających się o lekkiej konsystencji,absorbującej nadmiar sebum, eliminując nadmierne świecenie skóry.

IMAGE MD SPF50 – filtr mineralny o lekkiej i szybko wchłaniającej się konsystencji, przyspieszający regenerację skóry. Świetny przy mocniejszych kuracjach pielęgnacyjnych, które mogą powodować złuszczanie naskórka.

Kolejnym krokiem w walce ze zmianami potrądzikowymi są preparaty bazujące na silnych antyoksydantach i substancjach rozjaśniających. Dla skór problematycznych, skłonnych do przetłuszczania rekomendujemy lekkie formuły.

                     

VITAL C ACE SERUM – mieszanka kluczowych antyoksydantów, witamin A,C,E i substancji łagodzących dla wzmocnienia skór problematycznych, wrażliwych i naczyniowych.

MD POWER-C SERUM – 20% witamina C w stabilnej postaci wraz z kwasem ferulowym
i hialuronowym zapewni natychmiastowe nawilżenie przy skórach odwodnionych o nierównomiernym kolorycie. Gwarantuje maksymalne działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe i rozjaśniające.

ILUMA ILUMINATOR – kwas traneksamowy, witamina C, niacynamid oraz kwas glikolowy idealnie sprawdzi się przy skórach ze skłonnością do przebarwień oraz widocznymi już przebarwieniami pozapalnymi.

Przy pełnej świadomości kroków pielęgnacyjnych i pod opieką specjalisty od pielęgnacji skóry możemy kontynuować stosowanie produktów z kwasami czy retinolem w pielęgnacji nocnej. Odpowiednio dobranie stężenie połączone z zaawansowaną technologią przenikania pozwoli
na bezpieczne kontynuowanie kuracji. W tym okresie szczególnie należy pamiętać o odpowiedniej ochronie i reaplikacji filtrów ochronnych.

AGELESS OVERNIGHT MASQUE –  zaawansowana technologicznie maska nocna z retinolem, którą stosujemy 2-3 razy w tygodniu, przynosi świetne efekty wygładzająco-rozjaśniające, wspomagając walkę ze zmianami trądzikowymi, może stanowić świetne rozwiązanie w okresie letnim. Wybór produktu należy szczegółowo skonsultować z kosmetologiem.

 

Dla osób, które z różnych względów nie mogą swojej pielęgnacji zastosować produktów z retinolem
rekomendujemy:

I MASK PURIFYING MASQUE – oczyszczająco-detoksykująca maska z pre i probiotykami oraz glinką zieloną, natychmiastowo przywraca odczuwalną równowagę skóry i oczyszczenie do zastosowania 3- 4 razy w tygodniu.

 


CLEAR CELL REPAIR CREME
– wielofunkcyjny krem z 2% kwasem salicylowym, bakuchiolem, niacynamidem i ceramidami. Kompleksowe połączenie składników zapewnia działanie przeciwtrądzikowe, rozjaśniające i silnie antyoksydacyjne walcząc z pierwszymi oznakami starzerzenia.

Pamiętajmy jednak, że każda skóra może mieć zupełnie inne potrzeby. Do aktywnej pielęgnacji należy zawsze podejść kompleksowo, tak aby zapewnić najlepsze rezultaty i pełne bezpieczeństwo.

 

Indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa jest kluczem do pięknej i zdrowej skóry.