Dlaczego filtry przeciwsłoneczne są konieczne?

Dlaczego filtry przeciwsłoneczne są konieczne?

O ochronie przeciwsłonecznej mówi się coraz głośniej. Mimo to, preparaty chroniące przed promieniowaniem nadal przez wiele osób są bagatelizowane w codziennej pielęgnacji. Wynika to głównie z dwóch przyczyn: złych doświadczeń pod względem konsystencji produktu oraz braku świadomości przed czym może nas uchronić ta obowiązkowa rutyna pielęgnacyjna. Poniżej poznasz najistotniejsze aspekty ochrony skóry przed promieniowaniem.

Przed czym chroni nas filtr przeciwsłoneczny?

NOWOTWÓR SKÓRY

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że promieniowanie UV jest głównym czynnikiem środowiskowym, który przyczynia się do powstawania nowotworów skóry? Czerniak jest jednym z najbardziej złośliwych nowotworów, który charakteryzuje się duża agresywnością i umieralnością. Martwiący jest fakt, że coraz raz częściej diagnozowany jest w młodszych przedziałach wiekowych – zwłaszcza u kobiet. Pamiętaj, że każde oparzenie słoneczne zwiększa ryzyko zachorowania! W tym przypadku profilaktyka w postaci dermatologicznej kontroli znamion przynajmniej raz w roku, unikanie nadmiernych ekspozycji na słońce oraz regularna aplikacji produktów chroniących przed promieniowaniem UV jest priorytetowa. Aby realnie zabezpieczyć naszą skórę, ochrona przeciwsłoneczna powinna być na poziomie min. SPF30.
Zwróć uwagę, że w ofercie IMAGE Skincare dobierzesz produkt komfortowy dla każdego typu skóry:
·       PREVENTION+ DAILY HYDRATING MOISTURIZER SPF 30 –  ochrona UVA/UVB i HEV dla skór suchych i odwodnionych

·       PREVENTION+ DAILY MATTE MOISTURIZER SPF 32BESTSELLER dla skór tłustych i przetłuszczających się

·       PREVENTION+DAILY TINTED MOISTURIZER SPF 30 – ochrona UVA/UVB i HEV, 3w1: ochrona, pielęgnacja i delikatny makijaż

·       PREVENTION+ DAILY ULTIMATE PROTECTION MOISTURIZER SPF 50 – ochrona UVA/UVB i HEV, maksymalna ochrona zwłaszcza dla skór wrażliwych

320.00 

Prevention+ Daily Ultimate Protection Moisturizer SPF 50 91g

Maksymalna ochrona, zwłaszcza cery wrażliwe, zawiera wit.C i roślinne komórki macierzyste

(14)

STARZENIE SIĘ SKÓRY

Badania dowodzą, że promieniowanie UV, aż w 80% przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry (tj. głębokie zmarszczki, bruzdy, wiotkość i przesuszenie skóry). W głównej mierze odpowiedzialne jest tutaj promieniowanie UVA, które w jednakowym stopniu dociera do naszej skóry niezależnie od pory roku, zachmurzenia, a co istotne przenika także przez szyby. W tym temacie nie możemy pominąć również promieniowania niebieskiego HEV (emitowanego przez m.in. smartfony i ekrany komputerów). Są to absolutnie kluczowe argumenty do aplikacji preparatów ochronnych przez cały rok!
Krem z ochroną przeciwsłoneczną wzbogacony o działanie antyoksydacyjne stosujmy więc, jako podstawową pielęgnację przeciwzmarszczkową – skóra z pewnością nam się za to odwdzięczy.

O antyoksydacji w codziennej pielęgnacji dowiesz się więcej: Antyoksydanty – czym są i dlaczego są ważne?

PRZEBARWIENIA

Pojawiają się w wyniku zaburzonego działania lub nagromadzenia melanocytów – komórek skóry odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika czyli melaniny. Promieniowanie UV oraz HEV po raz kolejny w ogromnym stopniu przyczyniają się do niekorzystnych zmiany w naszej skórze, wpływając na pracę melanocytów. Przebarwienia powstające w wyniku promieniowania pojawiają się głównie na twarzy, a także miejscach najczęściej eksponowanych bez odpowiedniej ochrony tj. grzbiety dłoni czy dekolt. Pamiętaj o aplikacji preparatu również na te obszary.

Artykuł dotyczący przebarwień znajdziesz tutaj: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o przebarwieniach.

Czy preparat z filtrem przeciwsłonecznym jest już obecny w Twojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej?
Wybierz idealny produkt dla Twojej skóry: FOTOPROTEKCJA – jak znaleźć idealny krem z filtrem?