Trądzik – jak pielęgnować skórę trądzikową?

Trądzik – jak pielęgnować skórę trądzikową?

Trądzik to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry. Mimo częstego występowania, nie należy każdej skóry trądzikowej traktować w taki sam sposób. Filozofią marki IMAGE Skincare jest spersonalizowane podejście do pielęgnacji, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie uzyskać pożądane efekty. Jak pielęgnować skórę trądzikową? Od czego zacząć? Jakich błędów nie popełniać? Tego dowiecie się w naszym wpisie!


Każda skóra jest inna!

Spersonalizowane podejście do pielęgnacji to gwarant dobrej kondycji skóry. Właśnie dlatego odradzamy podążanie za uniwersalnymi rozwiązaniami, które nie są w stanie odpowiedzieć na każdą potrzebę skóry. Skóra trądzikowa może być równocześnie odwodniona, naczyniowa lub wrażliwa i tylko dzięki spersonalizowanemu podejściu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na konkretne potrzeby jednocześnie.


Balans jest kluczem do sukcesu skóry trądzikowej

Każda osoba borykająca się z trądzikiem z pewnością przechodziła przez etap gwałtownego szukania sposobu na uporanie się z tym problemem. W takich sytuacjach bardzo często decydujemy się na metodę „im więcej tym lepiej”, która może być dramatyczna w skutkach. W każdej pielęgnacji bardzo ważne jest zachowanie balansu pomiędzy złuszczaniem, a nawilżaniem i regeneracją skóry. Jeśli zbyt intensywnie sięgamy po kosmetyki złuszczające, możemy nabawić się przesuszenia skóry i dodatkowo ją uwrażliwić. Świetną metodą jest wprowadzenie do pielęgnacji np. łagodnego żelu do mycia takiego jak Balancing Gel Cleanser z linii Ormedic.

Dlaczego probiotyki to najlepszy przyjaciel na trądzik?

Probiotyki i prebiotyki to składniki, które udowodniły już swoje wspaniałe działanie w medycynie i dietetyce. Krok po kroku zyskują coraz większą rzeszę fanów jeśli chodzi o ich działanie kosmetyczne! Trądzik może zostać wywołany przez zaburzoną równowagę mikroflory skóry. Kosmetyki z probiotykami takie jak Puryfing Probiotic Masque są w stanie wyrównać naturalny mikrobiom, przyspieszyć gojenie stanów zapalnych i jednocześnie nie powodują podrażnień. Idealne rozwiązanie również dla skór wrażliwych z trądzikiem.

probiotic_mask

310.00 

I MASK Purifying Probiotic Mask 57g

Maska z probiotykiem, prebiotykiem, oczyszcza i przywraca równowagę

(16)

 

Pamiętaj o regularnym złuszczaniu

Każdy typ skóry wymaga regularnego złuszczania. W przypadku skóry trądzikowej nadmiar martwych komórek naskórka szybko może przerodzić się w zaskórniki, a następnie w stany zapalne. Stałym elementem pielęgnacji skóry trądzikowej powinny być składniki złuszczające. Doskonałym wyborem będą kwasy. W ofercie IMAGE Skincare znajdziemy trzy linie bazujące na zawartości kwasów.

Linia CLEAR CELL to odpowiedź na potrzeby skóry z trądzikiem pospolitym. Kosmetyki CLEAR CELL bazują na zawartości kwasu salicylowego i ekstraktów roślinnych, które łagodzą stany zapalne, działają antybakteryjnie oraz zapobiegają powstawaniu zmian trądzikowych oraz nawilżają.

AGELESS to linia stworzona na bazie kwasu glikolowego oraz retinolu. Ze względu na taką kompozycje składników doskonale sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej z trądzikiem.

Medyczna linia MD IMAGE to zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla osób borykających się ze zmianami trądzikowymi, przy równoczesnym występowaniu przebarwień oraz widocznie postępującym procesie starzenia. Zaawansowana pielęgnacja działająca na wiele problemów jednocześnie.


Nie eksperymentuj z kosmetykami

Kosmetyki stosowane w pielęgnacji skóry trądzikowej nie mogą być pozostawione przypadkowi. Właśnie z tego względu najlepiej postawić w niej na sprawdzone produkty, bazujące na składnikach o udowodnionym działaniu. Marka IMAGE Skincare została stworzona przez lekarzy w oparciu o zaawansowane technologie i wysokiej jakości składniki, które gwarantują skuteczność działania i widoczne efekty. Mamy potwierdzone rezultaty działania w badaniach przeprowadzonych przez Dr Marca Ronerta Dyrektora Medycznego marki. Wybierając odpowiednie dla siebie preparaty rekomendujemy skorzystać z pomocy profesjonalisty, który pozwoli nam uniknąć błędów przy samodzielnym eksperymentowaniu ze skórą.


Pielęgnacja skóry trądzikowej bardziej przypomina bieg długodystansowy niż sprint. Dobre przygotowanie, systematyczność i odpowiednie narzędzia pozwolą nam bezpiecznie dotrzeć do mety i cieszyć się sukcesami. Odpowiednio dobrane kosmetyki IMAGE Skincare mają za zadanie nie tylko przyspieszyć gojenie stanów zapalnych, ale także zapobiec powstawaniu nowych zmian.