Pielęgnacja skóry przy zabiegach laserowych

Pielęgnacja skóry przy zabiegach laserowych

Okres jesienno-zimowy szczególnie sprzyja inwazyjnym zabiegom z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej. Coraz częściej decydujemy się na zabiegi laserowe oczekując szybkich i konkretnych efektów.

Kluczową kwestią jest zwrócenie uwagi na aktualną kondycję skóry, która może potrzebować wzmocnienia bariery ochronnej i nawilżenia jeszcze przed zabiegiem. Istotną kwestią jest także indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa, która będzie stosowana po zabiegu. Powinna być ona nakierowana na zapewnienie maksymalnego komfortu skórze, wspomagać jej regenerację oraz wzmacniać efekty zabiegu.

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń laserowych stały się popularne w walce z wieloma problemami skórnymi. Pamiętajmy jednak, że zakwalifikowanie do zabiegu odbywa się po szczegółowym wywiadzie z osobą wykonującą zabieg, która następnie dopasowuje rodzaj technologii oraz jej parametry. Miejmy także na uwadze, że niektóre zabiegi ze światłem laserowym, w zależności od wykorzystanej metody działania mogą ograniczyć nas z codziennego funkcjonowania, uszkadzając bowiem zewnętrzną część naskórka, powodują intensywne złuszczanie.

IMAGE Skincare rekomenduje pielęgnację, która genialnie sprawdzi się w stosowaniu zarówno PRZED i bezpośrednio PO zabiegu laserowym – zwłaszcza w sytuacji, gdzie dochodzi do uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry. Niezwykle łagodne oczyszczanie z wykorzystaniem preparatu ORMEDIC BALANCING FACIAL CLEANSER wspomaga odbudowę naskórkową.

Absolutnie niezbędne w przebiegu regeneracji skóry jest uszczelnienie zewnętrznej warstwy ochronnej oraz ograniczenie nadmiernej utraty wody z naskórka co zapewnia preparat I RESCUE POST TREATMENT RECOVERY BALM. Dodatkowo, daje niesamowity komfort i ukojenie, redukując zaczerwienienie i podrażnienie skóry – co jest niezwykle istotne w pierwszych dniach po przebytym zabiegu.

Bezwarunkowo, przed jak i po wszystkich zabiegach laserowych, pamiętajmy o maksymalnej ochronie przed promieniowaniem UV. PREVENTION+ DAILY ULTIMATE PROTECTION MOISTURIZER SPF50 oprócz maksymalnej ochrony UV i HEV, posiada w swoim składzie wiele substancji aktywnych wpływających na wzmocnienie ochrony antyoksydacyjnej i zwiększenie nawilżenia skóry.

320.00  256.00 

Prevention+ Daily Ultimate Protection Moisturizer SPF 50 91g

Maksymalna ochrona, zwłaszcza cery wrażliwe, zawiera wit.C i roślinne komórki macierzyste

(14)

Zabiegi laserowe przynoszą wiele korzyści w walce m.in. z przebarwieniami, redukcją rumienia czy zagęszczeniem skóry. Po zakończonej kuracji laserowej rekomendowana jest pielęgnacja zapewniająca utrzymanie i wzmocnienie uzyskanych efektów. IMAGE Skincare, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii usprawniających przenikanie składników aktywnych, został doceniony przez kosmetologów i lekarzy na każdym etapie zabiegowym. W zależności od problemu skórnego rekomendujemy wprowadzenie pielęgnacji domowej z poniższych linii detalicznych:
VITAL C – produkty zawierające w swoim składzie 4 różne formy witaminy C, dzięki którym uzyskujemy maksymalne działanie w kuracjach redukujących rumień i przebarwienia oraz silnie stymulujących produkcję nowych włókien kolagenowych.
THE MAX – linia produktów bogata w swoim składzie w roślinne komórki macierzyste, peptydy i antyoksydanty, które dzięki Technologii Vectorowej wprowadzane w głąb skóry stymulują jej zagęszczenie i jędrność.
ILUMA – preparaty o maksymalnym działaniu rozjaśniającym skórę. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze, preparaty z tej linii wpływają bezpośrednio na zmiany pigmentacyjne i nierównomierny koloryt skóry, zapobiegając nowym przebarwieniom.

Marka IMAGE Skincare, jako ekspert w pielęgnacji, oferuje szeroką gamę produktów do prowadzania pielęgnacji domowej skóry w połączeniu z różnorodnymi zabiegami. Pamiętajmy jednak o indywidualnym doborze produktów, mając na uwadze bieżące potrzeby naszej skóry i wskazania związane z przeprowadzonym zabiegiem.  Skonsultuj swoją pielęgnację z profesjonalistą!

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z właścicielką Royal Beauty Clinic – doświadczonym kosmetologiem i farmaceutą Panią Kingą Chałupką w temacie pielęgnacji około laserowej →

LINK DO FILMU