Witamina C – FAKTY i MITY

Witamina C – FAKTY i MITY

Witamina C zawarta jest w wielu produktach do pielęgnacji twarzy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ze względu na swoje wszechstronne działanie. Nic dziwnego, jest to jeden z najsilniejszych i najlepiej przebadanych antyoksydantów.

W odpowiednio dobranej pielęgnacji przynosi genialne efekty, zapewniając ochronę przed wolnymi rodnikami, wzmocnienie kondycji naczyń krwionośnych oraz szybką poprawę kolorytu skóry i skuteczną walkę z przebarwieniami. Jest to również bezdyskusyjnie składnik TOP przy wszelkich kuracjach przeciwstarzeniowych.

Duża popularność wokół produktów zawierających witaminę C zrodziła wokół niej kilka mitów oraz wątpliwości w kwestii jej prawidłowego stosowania. Czy wiesz na co konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze najskuteczniejszej pielęgnacji z witaminą C dla swojej skóry? Czy każdy produkt mający w swoim składzie tą dobroczynną substancję przyniesie oczekiwane efekty?

 

Obalmy kilka regularnie powtarzających się mitów i potwierdźmy kluczowe fakty:

Kwas askorbinowy jest najskuteczniejszą formą witaminy C – MIT

Najstarsza i najczęściej spotykana forma witaminy C w pielęgnacji skóry to kwas askorbinowy, a dokładnie L-askorbinowy. Niestety, jest to forma, która szybko ulega dezaktywacji przy nieodpowiednich  parametrach kosmetyku czy warunkach przechowywania, przez co bardzo szybko traci swoją skuteczność. Naukowcy w trakcie wielu badań wyłonili formy witaminy C zdecydowanie trwalsze, lepiej przenikające przez naskórek i zapewniające niesamowite efekty – równocześnie nie dając podrażnień przy skórach wrażliwych. A więc, przy wyborze odpowiedniej pielęgnacji z witaminą C, wskazane jest zwrócenie uwagi na jej stabilne postacie: tetraizopalmitynian askorbylu (BV-OSC), sól sodowa fosforanu askorbylu, sól magnezowa fosforanu askorbylu.

Wśród bestseller’ów marki IMAGE Skincare jest krem HYDRATING REPAIR CREME
z linii VITAL C, który posiada w swoim składzie, aż 4 formy witaminy C! W połączeniu
z witaminą A i E w maksymalnym stężeniu 20% gwarantuje niesamowite efekty w pielęgnacji.

440.00 

Vital C Hydrating Repair Creme 57g

Silnie odżywczy i wygładzający zmarszczki, komfortowy krem z 20% wit.C

(33)

Kosmetyki z witaminą C są skuteczne tylko przy odpowiednim pH produktu – FAKT

Kluczowy parametr produktów zawierających witaminę C w swoim składzie. Odpowiednie pH powinno być na poziomie ok. 3,5 wtedy wykorzystuje się w pełni właściwości jakie posiada witamina C.

Kosmetyki z witaminą C nie są zalecane dla skóry wrażliwej i trądzikowej – MIT

Innowacyjne łączenie różnych, stabilnych form witaminy C z innymi wartościowymi  składnikami pielęgnacyjnymi, daje możliwość ułożenia pielęgnacji nawet dla wrażliwej skóry. Posiadając skórę wrażliwą w linii Vital C znajdziesz produkty, które wzmocnią jej zewnętrzną odporność i zdecydowanie poprawią jakość oraz codzienny komfort skóry już od samego demakijażu i oczyszczania naskórka: VITAL C HYDRATING FACIAL CLEANSER.

220.00 

Vital C Hydrating Facial Cleanser 177ml

Kremowy preparat oczyszczający z 12% wit.C, jako mleczko lub z wodą

(10)

Witamina C wpływa na redukcję stanów zapalnych, łagodzi i rozjaśnia skórę, dlatego jak najbardziej zalecana jest również w pielęgnacjach skór trądzikowych (zarówno trądzik pospolity jak i różowaty). IMAGE Skincare w linii Vital C uwzględnił różne konsystencje produktów, dając możliwość indywidualnego doboru pielęgnacji, jak np. VITAL C HYDRATING SERUM ANTI-AGE lekki krem wzmocniony o zawartość peptydów, świetny dla skór chcących działać przeciwstarzeniowo i borykającymi się ze zmianami trądzikowymi czy VITAL C WATER BURST o ultra lekkiej konsystencji

410.00 

Vital C Hydrating Anti Aging Serum 50ml

Nawilżający, rozświetlający i wygładzający zmarszczki, lekki krem z 15% wit. C

(17)

330.00 

Vital C Hydrating Water Burst 59ml

Silnie nawilżający, odżywiający i rozświetlający krem-żel, zawiera kwas hialuronowy, witaminy i peptydy

(5)

Produktów z witaminą C nie stosujemy latem – MIT

Szerokie spektrum działania witaminy C zapewnia także ochronę przed wolnymi rodnikami wywołanymi promieniowaniem UV. Zawarta w kremach przeciwsłonecznych witamina C działa silne antyoksydacyjne i niweluje negatywne skutki promieniowania słonecznego na naszą skórę, chroniąc nas przed nowotworami i opóźniając starzenie się skóry. Dlatego, witamina C jest obecna w filtrach ochronnych IMAGE Skincare, a także zalecana jest w aplikacji pod krem z SPF przez cały rok. Tutaj, świetnie sprawdzą się produkty tj: VITAL C HYDRATING ANTIOKSYDANT A C E SERUM oraz antyoksydacyjna mgiełka, która może być aplikowana zarówno przed jak i po aplikacji kremu z filtrem: VITAL C HYDRATING FACIAL MIST.

225.00 

Vital C Hydrating Facial Mist 68ml

Nawilżający, antyoksydacyjny i energetyzujący tonik do twarzy w spray'u

(4)

Podsumowując, produkty z zawartością witaminy C powinny być obecne praktycznie w każdej pielęgnacji jako podstawa działania antyoksydacyjnego (więcej o antyoksydacji:  ANTYOKSYDANTY- CZYM SĄ I DLACZEGO SĄ WAŻNE). Bezpieczne są również dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących, przynosząc w tym wyjątkowym okresie wiele korzyści dla skóry.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą VITAL C i konsultacji przy wyborze odpowiedniego preparatu dla Twojej skóry!