Antyoksydanty – czym są i dlaczego są ważne?

Antyoksydanty – czym są i dlaczego są ważne?

Pielęgnacja skóry w okresie letnim może zdecydowanie różnić się od jesienno-zimowej rutyny. Czynnikiem który sprawia, że powinniśmy zmodyfikować naszą pielęgnacje, jest oczywiście promieniowanie UV. Promienie ultrafioletowe powodują powstawanie tzw. Wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Składnikami, które neutralizują wolne rodniki i tym samym chronią młody wygląd skóry są antyoksydanty.

Antyoksydanty, zwane również przeciwutleniaczami to grupa składników, która posiada właściwości neutralizowania tzw. wolnych rodników. Składniki o właściwościach antyoksydacyjnych przeciwdziałają  uszkodzeniom komórek skóry, do których doprowadzają wolne rodniki. Dzięki temu antyoksydanty to niezastąpiony element każdej kuracji przeciwzmarszczkowej, ponieważ spowalniają procesy starzenia się skóry. Efekty działania kosmetyków wzbogaconych w antyoksydanty to:

  • opóźnienie procesu starzenia się skóry lub złagodzenie jego przebiegu,
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • lepsze nawilżenie skóry twarzy,
  • wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego (bariera wodno-tłuszczowa), a co za tym idzie nasza skóra jest odporna na podrażnienia, przesuszenie czy też pojawianie się niedoskonałości,
  • poprawa kondycji skóry, jest ona bardziej ukrwiona, promienna i świeża.
    .

Które składniki nazywamy antyoksydantami?

Najpopularniejszym i najsilniejszym antyoksydantem jest zdecydowanie witamina C. Wspomaga ona naturalną ochronę przeciwsłoneczną oraz znakomicie rozjaśnia przebarwienia, poprawiając koloryt cery oraz nadając twarzy blasku. Ma dobry wpływ na cerę problematyczną, naczynkową oraz dojrzałą. Właściwości neutralizujące wolne rodniki wykazuje także witamina E oraz A, a także wiele ekstraktów roślinnych np. ekstrakt z zielonej herbaty. Witamina E poprawia strukturę lipidową naskórka, zwiększając nawilżenie oraz wygładzając drobne zmarszczki. Stosowana regularnie jest najlepszą długoterminową inwestycją w młody wygląd skóry.

Czy antyoksydanty możemy stosować latem?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta- TAK! Antyoksydanty to składniki, które powinny znaleźć się w codziennej pielęgnacji przez cały rok. Również witamina C może, a nawet powinna być stosowana w codziennej pielęgnacji- także latem!

Który kosmetyk z antyoksydantami wybrać?

Antyoksydanty znajdziemy w produktach odpowiednich do stosowania zarówno na dzień jak i na noc. Przedstawiamy Wam naszych faworytów!

Jeśli zależy nam na młodym wyglądzie skóry to kosmetyki z antyoksydantami są absolutnym must-have. Do pielęgnacji domowej rekomendujemy kosmetyki z linii Vital C, które bazują na zawartości skoncentrowanych antyoksydantów takich jak witamina C!