PREVENTION+ od IMAGE Skincare – jak chronić skutecznie skórę przed słońcem i promieniowaniem HEV?

PREVENTION+ od IMAGE Skincare – jak chronić skutecznie skórę przed słońcem i promieniowaniem HEV?

Przekonaj się o tym jak ważne w ochronie przeciwsłonecznej są nowoczesne filtry pielęgnacyjne, chroniące przed promieniowaniem UVA, UVB i niebieskim HEV. Dlaczego PREVENTION+ od IMAGE Skincare to jedna z najważniejszych linii w ofercie gabinetów i podstawa w pielęgnacji domowej? Z perspektywy doświadczonego Kosmetologa i właściciela Instytutu Kosmetologii opowie o tym Pani Agnieszka Augustyn.

Marka IMAGE Skincare zapewnia bardzo szeroką ofertę preparatów do pielęgnacji domowej oraz zabiegów, dopasowując działanie pod konkretne potrzeby i problemy skóry, co też doskonale widać patrząc na ofertę Pani gabinetu. Dlaczego tak cenną linią w Pani Instytucie jest akurat PREVENTION+?

Określiłabym inaczej: linia PREVENTION+ jest niezbędna do pracy w gabinecie. Zabiegi na twarz w naszym Instytucie wykonywane są przez cały rok, w zależności od potrzeb skóry dopasowujemy kuracje o różnych kierunkach działania i intensywności. Praca ze skórą naszych klientów musi być skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna.
Produkty PREVENTION+ są nieodłącznym elementem zakończenia każdego zabiegu i podstawą w kontynuacji domowej. Prowadząc kuracje z preparatami PREVENTION+ mam pewność, że skóra pozostaje w pełni chroniona i zdecydowanie szybciej uzyskujemy pożądane efekty w różnych terapiach.

prevention

Dlaczego ochrona przed promieniowaniem jest tak istotna w prowadzonych kuracjach?

Działanie promieniowania słonecznego, ma bardzo niekorzystny wpływ na naszą skórę. Prowadzi do uszkodzeń na wielu poziomach skóry, przyspieszając starzenie skóry, pojawianie się przebarwień i powodując wrażliwość. Cały czas pracujemy nad świadomością naszych klientów, którzy przez wiele lat nie zdawali sobie z tego sprawy. Najczęściej sięgali po kosmetyki z filtrem tylko w okresie letnim lub przed wyjazdami do ciepłych krajów.
Niestety, promieniowanie UVA  I UVB dociera do naszej skóry przez cały rok i właśnie to promieniowanie sięga do najgłębszych warstw naszej skóry, degradując najistotniejsze elementy i w najgorszych przypadkach prowadząc do niebezpiecznych schorzeń skóry. Nawet najmocniejsze kuracje zabiegowe nie zagwarantują nam długotrwałych efektów bez zabezpieczenia skóry preparatem z filtrami ochronnymi.

Branża kosmetyczna jest w dzisiejszych czasach bardzo rozwinięta, klienci mają dostęp do wielu różnych preparatów z filtrem ochronnym. Dlaczego postawiła Pani na PREVENTION+ od IMAGE Skincare?

To prawda, my jak i nasi klienci mieliśmy również z nimi styczność. Poznając i stosując filtry ochronne od IMAGE Skincare całkowicie zmienia się nastawienie do tej grupy produktów! Konsystencje są niesamowicie komfortowe, lekkie, a dodatkowo posiadają genialny zapach. Marka wykorzystuje najdrobniej mieloną formę tlenku cynku, dzięki czemu absolutnie nie bieli i nie obciąża naszej skóry.
Produkty oprócz najważniejszego czyli ochronny przed promieniowaniem UV zapewniają silną pielęgnację skóry. Są wzbogacone o najstabilniejszą formę witaminy C, komórki roślinne, kwas hialuronowy, składniki łagodzące oraz specjalnie opracowane systemy, które ochraniają DNA komórek naszej skóry – to jest niesamowicie istotne! Pracując i obserwując rynek kosmetyczny od  wielu lat nie spotkałam się z takim połączeniem. Nasze klientki bardzo szybko doceniły i pokochały PREVENTION+ za to kompleksowe działanie i komfort aplikacji. Te produkty mogą być stosowane codziennie, niezależnie od pory roku i również pod makijaż.

Linia PREVENTION+ ma w swojej gamie kilka pozycji. Czy ma Pani swojego faworyta?

Jako kosmetolog i wykładowca akademicki, zawsze będę stawiała na najwyższy poziom ochrony przeciwsłonecznej czyli Ultimate Protection Moisturizer SPF50. Jest to maksymalna ochrona UVA/UVB i genialna konsystencja – myślę, że ten produkt zaskoczy każdego! W moim Instytucie sięgam po niego najczęściej. Mam pewność, że skóra moich Klientów ma najwyższy poziom zabezpieczenia. Bardzo często rekomenduję go również w pielęgnacji domowej. Klientki go uwielbiają.

 
Od niedawna w ofercie IMAGE Skincare jest dostępna nowa odsłona Daily Tinted Moisturizer SPF30 – preparat z niesamowitym potencjałem. Klientki coraz częściej poszukują preparatu 3 w 1: ochrony, pielęgnacji i formy makijażu. Ten produkt o to zadba. Świetnie wyrównuje koloryt skóry i wydobywa jej promienność. Preparat został wzbogacony również o ochronę przed promieniowaniem niebieskim HEV – jak się okazuje równie niebezpiecznym dla naszej skóry, a mamy z nim kontakt codziennie przez wiele godzin m.in. światło monitorów, laptopów, telefonów itp. Z czystym sumieniem, wieloma porównaniami i wieloletnim doświadczeniem mogę polecić właśnie te dwie pozycje.

 


Agnieszka Augustyn jest od 1998 r właścicielem Instytutu Kosmetologi w Kielcach. Od kilku lat również wykładowca akademicki. Zabiegi w Instytucie wykonywane są wyłącznie na najwyższej jakości produktach. Na miejscu możliwe jest uzyskanie kompleksowej konsultacji wraz z ułożeniem planu zabiegowego i indywidualnie dobranej pielęgnacji domowej. Od wielu lat marką wiodącą w ofercie Instytutu jest IMAGE Skincare.